Праймер для нігтів: рекомендації з вибору

Праймер для гель-лаку — це рідина, яка необхідна для поліпшення зчеплення штучних покриттів з натуральною нігтьовою пластиною. Її призначення — очищення, знежирення та підсушування нігтя, завдяки чому на поверхню ідеально лягає будь-яка база, а також матеріали для нарощування (акрил, гель, полігель). По-іншому засіб називають: бонд, ультрабонд, бондер, ґрунтовка. Як наносити праймер на нігті та які бувають його види, розповімо далі.

Джерело: avdeeva.pro

Види праймерів для нігтів

Всі праймери, залежно від складу, поділяються на кислотні та безкислотні. Їхня дія на ніготь трохи відрізняється, але обидва варіанти засобів збільшують адгезію та сприяють тривалому носінню манікюру без відшаровувань та сколів.

Існує ще один різновид бонда, який рідко використовується майстрами. Це вікл-праймер. Його наносять тільки на вільний край нігтя для збільшення зчіпки кислотного або безкислотного праймера. Також його використовують під звичайний лак.

Кислотні праймери: переваги та недоліки

Кислотний праймер — це рідина для поліпшення адгезії, яка містить у складі метакрилову кислоту. Його дія ґрунтується на піднятті лусочок на нігтьової пластини, завдяки чому штучне покриття надійно фіксується. Після висихання засіб набуває білястого відтінку, тому під скляні та прозорі дизайни його не використовують.

Кислотні праймери доцільно застосовувати при нарощуванні, а також на нігтях з високою жирністю та вологістю. Така проблема характерна для жінок з гіпергідрозом.

Переваги кислотних праймерів:

З мінусів можна відзначити агресивну дію на стоншену нігтьову пластину та шкіру (при випадковому попаданні), а також різкий неприємний запах.

Безкислотні праймери: коли і як використовувати

Безкислотний праймер для нігтів діє за принципом двостороннього скотчу. Він міцно прилипає до нігтя, а на зовнішню сторону покриття добре лягає база. Засіб зроблено на основі етилацетату, який є більш м’яким та безпечним, ніж метакрилова кислота. Застосовувати безкислотні бонди можна на ламких і стоншених нігтях, на структуру вони негативного впливу не мають.

Після нанесення засобу зверху може утворитися липкий шар, прибирати його не потрібно. Це особливість деяких безкислотних праймерів.

Цей тип ультрабондів рекомендується використовувати для нанесення гелевих покриттів.

Джерело: avdeeva.pro

Позитивні якості безкислотних праймерів:

Недоліком безкислотних засобів є відсутність вираженої зневоднювальної дії, тому їх потрібно поєднувати з іншими засобами.

Як вибрати праймер для нігтів?

Кислотний праймер для нігтів частіше використовують професійні майстри манікюру, а безкислотні — новачки або домашні майстри.

Які параметри слід врахувати при виборі бонду:

  1. Матеріали для нарощування. При нарощуванні акрилу потрібен кислотний праймер, він у рази покращує носку. Якщо проводиться нарощування гелем, гелевими тіпсами, ідеальне рішення — безкислотний бонд. Якщо нарощування не потрібне, а покриття наноситься на натуральний ніготь, то слід віддати перевагу безкислотним варіантам.
  2. Стан нігтів. Для ламких, м’яких і тонких нігтів рекомендується використовувати тільки безкислотні продукти, інакше існує ризик ще більшого пошкодження пластини. Якщо руки постійно вологі або нігтьова пластина щільна, має виражений блиск, то підійде тільки кислотний праймер. У всіх інших випадках можна використовувати безкислотний.
  3. Об’єм флакона. Для домашнього використання досить флакона на 5-10 мл, тому що засіб витрачається дуже економно. Професійним майстрам знадобляться флакони по 25-30 мл кислотного і безкислотного бондера.
  4. Терміни придатності. Потрібно уважно звіряти терміни, щоб засіб не був прострочений, інакше він може серйозно пошкодити нігтьову пластину.

Як використовувати праймер для нігтів?

Як користуватися праймером для нігтів:

  1. Ретельно підготувати ніготь до нанесення засобу: надати форму, обрізати кутикулу, забафити поверхню, щоб зробити її шорсткою.
  2. Нанести на нігті знежирювач, а якщо вони занадто вологі, то додатково використати дегідратор.
  3. Злегка віджатим пензликом тонким шаром намазати нігті праймером. Якщо вони занадто вологі або жирні, то допускається нанесення другого шару. Більше уваги приділяють вільному краю, щоб уникнути відшарувань при носінні.
  4. Висушити праймер на повітрі протягом 1-3 хвилин. Лампу використовувати не потрібно.

При нанесенні бонда краще використовувати захисні засоби: одноразові рукавички, медичну маску та окуляри. Рекомендується уникати вдихання парів.

Якщо відчувається інтенсивне печіння, то засіб потрібно негайно змити з нігтів або шкіри проточною водою.

Після нанесення праймера можна наносити камуфляжну або звичайну базу + кольорове покриття та топ. Купити товари для манікюру можна в інтернет-магазині Вікторії Авдєєвої. Майстри рекомендують використовувати продукцію одного бренду, щоб у них була відмінна сумісність.

Джерело: avdeeva.pro

Часті помилки при використанні праймера

Неправильний вибір типу бондера призводить до того, що манікюр тримається не більше 1-2 днів. Безкислотні праймери — щадний варіант, але ідеальне зчеплення вони не гарантують, особливо, якщо є гіпергідроз.

Занадто товстий шар засобу пошкоджує нігтьову пластину, а занадто тонкий — не дасть хорошу адгезію.

Неякісний або прострочений праймер не допоможе міцно закріпити покриття або навіть пошкодить нігті.

Погана обробка нігтьової пластини, відсутність на ній шорсткостей зведе всю дію праймера нанівець.

Популярні бренди праймерів

Ми розібралися, який праймер краще — кислотний або безкислотний. Представляємо перевірені бренди, які випускають обидва варіанти продуктів:

Exit mobile version